Извештај о реализованој радионици "Опасности које вребају са интернета и како се заштити"

У оквиру пројекта „Улога школе у превенцији и заустављању дигиталног насиља“  стручни сарадник школе, педагог Милена Миладинов похађала је вебинар под називом „Начини заштите младих на инернету од опасности и злостављања на интернету“.  Користећи материјал са вебинара израђена је презентација у power pointu која је презентована дана 04.11.2021. године, на првом часу у одељењу 5/1 матичне школе уз присуство 20 ученика. Тема часа је „Опасности које вребају са интернета и како се заштити.“ Ученици су били више него заинтересовани за тематику, активно су се укључили у дискусију наводећи примере из свакодневног живота. Имајући у виду значај и присуство интернета као саставног и незаобилазног дела свакодневнице, ученици су навели добре стране интернета, за коју сврху га користе, а потом смо се на часу бавили оним лошим странама интернета, односно опасностима које вребају, и како се заштитити. Ученици су анонимно попунили упитник о томе: колико времена проводе на друштвеним мрежама, да ли су имали непријатности и уколико јесу коме су се обратили, да ли умеју да блокирају нежељене поруке и др. Анкета ће бити искоришћена и у одељењима старијих разреда. Након урађене анализе упитника у оквиру редовне седнице Ученичког  парламента дискутоваће се о добијеним резултатима као и о активностима које се могу реализовати у наредном периоду.

Милена Миладинов, педагог