Еко сувенири Врњачке Бање

Центар за децу и омладину Врњачка Бања носилац је пројекта под називом „Еко сувенири Врњачке Бање“ који је финансијски подржан од Министарства заштите животне средине. У циљу успешне реализације наша школа је потписник споразума о сарадњи на пројекту. У пројекат су укључене Основна школа „Попински борци“, ученици Гимназије Врњачка Бања и чланови „Удружња родитеља деце са сметњама у развоју.“ Активности планиране пројектом: обуке и радионице намењене наставницима и ученицима; изложба ученичких радова у Народној библиотеци Др Душан Радић.

Прву обуку о екологији са посебним истицањем значаја рационалног управљања отпадом и циркуларне економије одржала је Гордана Родић ученицима 7. разреда на којој су поред професора биологије Јелене Ћилерџић, психолога Тијане Прибаковић, директора Игора Дрманца и библиотекарке Дејане Данојлић присуствовали и еко координатор Слободан Цветковић и менаџер пројекта Валентина Крстић. Током септембра месеца на часовима ликовне културе реализована је друга обука кроз радионице уметничког дизајна за израду сувенира од текстила, стаклене амбалаже и лименки коју је водила професор примењених уметности Биљана Марковић Крагуљац у сарадњи са професорима ликовне културе.

На часовима цртања, сликања и вајања, ученици петог разреда под менторством наставника ликовне културе Томић Томе и стручног сарадника педагога Милене Миладинов израђивали су употребне предмете. Ученици су имали задатак да од еко остатака и материјала што креативније осмисле и дизајнирају нови бренд за сувенире Врњачке Бање.

У читаоници врњачке библиотеке од среде 25.11.2020. до 30.11.2020. године организована је продајна изложба „Еко сувенири Врњачке Бање“ на којој су изложени аутентични сувенири учесника пројекта. Ученици наше школе израдили су еко производе на часу цртања, сликања и вајања као и на модул активностима: екологија и предузетништво. Овом приликом Слободан Цветковић координатор пројекта уручио је захвалницу педагогу Милени Миладинов за указано поверење и допринос школе у реализацији пројекта „Еко сувенири Врњачка Бања.“