Изазови интеркултуралног учења и наставе

Екуменска хуманитарна организација (ЕХО) је током јануара расписала конкурс за доделу грантова, који ће се реализовати у оквиру пројекта ЕХО, а за школе које су имале свог представника на семинару "Изазови интеркултуралног учења и наставе".

Директор Игор Дрманац, психолог Тијана Симоновић и професор разредне наставе Јелена Чеперковић радили су на пројекту под називом "Кад разумем, ја и умем" којим су у име ОШ "Младост", конкурисали код Екуменске хуманитарне организације са седиштем у Новом Саду. Пројектом су обухваћене радионице за децу седмог и осмог разреда, обука два вршњачка едукатора и ликовни конкурс од првог до осмог разреда поводом "Светског дана културне разноликости за дијалог и развој". У нашој школи биће одржана изложба ученичких радова 21. маја. Пројекат је одобрен од стране ЕКУМЕНСКЕ ХУМАНИТАРНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ. Додељена су средства у висини од 104.730 динара за реализацију радионица, куповину пројектора, пројекционог платна, флип чарт табле за опремање савремене библиотеке и простора за извођење радионица.

Рад су процењивали Ана Бу, ауторка и реализаторка акредитоване обуке "Изазови интеркултуралног учења и наставе", Јелена Криш Пигер, покрајински секретаријат за образовање управу и националне мањине, Љиљана Симић, сарадник за инклузивно образовање у Министарству просвете, Тања Стојковић, кординаторка пројекта у ЕХО-у.

Одбор за доделу грантова једногласно је одлучио да подржи десет образовних установа међу којима је и наша школа.

Овом приликом захваљујемо се директорки ЕХО г-ђи Тилди и координаторки пројекта г-ђи Тањи што су имали слуха да подрже наш пројекат.

Програм за ученике - Кад разумем ја умем

Завршни извештај