Радионица "Огледало и ја"

Наша школа негује сарадњу и са невладиним организацијама са територије општине Врњачка Бања и увек је спремна, а да на општу корист ученика, учествује у пројектима који су јој доступни.

У петак 27. октобра 2023. године у нашој школи је са 10 одабраних ученика шестог и седмог разреда одржана радионица под називом “Огледало и ја”, као део ширег пројекта „Иза огледала“ који је подржан од стране НАПОР-а и Националне канцеларије за младе, а у реализацији Центра за децу и омладину из Врњачке Бање.

Радионицу је реализовала Татјана Радић Милутиновић, дугогодишња сарадница Центра за децу и омладину. Циљ радионице је, осим да се обележи месец октобар као месец менталног здравља, био и покушај да се мапира који су то емоционални изазови са којима се млади данас срећу.

У пријатној, врло активној и радној атмосфери ученици наше школе су се представили својим размишљањима на тему: која је моја главна карактеристика, са чиме се представљам другима, како дефинишем себе као креатора и аутентичну личност, која емоција је доминантна у мом свакодневном животу, како је осећам и како је испољавам, а на крају и која је моја сигурна зона.

Иако су ово све врло велике, комплексне и интимне теме, ученици су били веома отворени и слободни  да их поделе. Са знатижељом су упитали да ли ће се сличне активности поновити.

Реализатор радионице изразила је своју захвалност ученицима наше школе због њиховог непосредног и лепог одговора на тему и жељу да се поново сретну и разговарају.

Извештај саставила Тијана Симоновић, психолог школе.