Извештај о реализованој екскурзији млађих разреда

Екскурзија је реализована 27.10.2023. године,са поласком у 8 часова. Пре поласка изврешена је контрола исправности аутобуса и спремности возача од стране МУП-а Врњачка Бања.

На екскурзију су ишли ученици од 1. до 4. разреда матичне школе у Врњцима и издвојеног одељења у Штулцу. Осим учитеља екскурзију је водио и туристички водич изабране агенције. Eкскурзија је реализована на релацији Врњци-Крушевац-Врњци. Прва локација за обилазак били су остаци Лазаревог града и унутар њега манастир Лазарица. На овом локалитету деца су се упознала са једним делом наше историје. Након овог обиласка кренули смо до Крушевачког позоришта, деца су одгледала представу „Шта Никола ради када добије брата“. Осим што су нешто научила о породичним односима, деца су се веома забавила и постала активни учесници у реализацији представе. По завршетку представе деца су обишла центар Крушевца, споменик косовским јунацима и још неке знаменитости. Следећа локација за обилазак био је „Дино парк“. Посета овом локалитету имала је углавном забавни карактер. Парк поседује и одлично урађено игралиште, које су деца максимално искористила. У овом парку деца су имала и ручак. Следећа локација за обилазак је била спомен парк Слободиште. На овом локалитету деца су се упознала са једним другим делом наше историје. Након обиласка локалитета деца су имала слободног времена које су провела у дружењу и игри.

Након обиласка смо кренули кући и стигли у 18 часова. Екскурзија је протекла у најбољем реду,реализовани су сви постављени циљеви. Временске прилике су нам биле наклоњене. Сви учитељи су задовољни реализованом екскурзијом, агенција је испунила све потребне услове, а најзадовољнији су били ученици.

Вођа пута: Марина Стефановић