Хуманитарни базар "Креативност на делу"

Дана 27.12.2023. године у холу ОШ „Младост“, Врњци са почетком у 08:00h реализован је новогодишњи хуманитарни базар “Креативност на делу“.

Циљ радионице био је подстицање креативности, предузетничког духа и развијање емпатије и хуманости кроз израду брошева, трака и рајфова за косу, гумица од рециклираног материјала, привезака,...

Ученици који похађају модул Предузетништво у оквиру ОЈР су активно учествовали у процесу стварања производа, користећи разноврсне материјале и технике израде. Радионица је пружила прилику ученицима да развијају нове вештине, истраже различите технике и изразе своју индивидуалност кроз уникатне креације.

Током радионице посебан нагласак је стављен на важност емпатије и развијања хуманих вредности, подстичући их на тај начин да сами размишљају, анализирају и предлажу начине како би се помогло грађанима којима је помоћ неопходна.

На крају радионице ученици су били поносни на своје радове и имали прилику да их представе својим вршњацима, наставницима, родитељима и посетиоцима.

Осмишљавали су дизајн флајера, анализирали и припремали цене за продају и са поносом ишчекивали дан продаје на којем ће зарадити одговарајући хуманитарни прилог који ће бити уплаћен нашем малом суграђанину, Војину Панићу.

Након реализованог дана, прикупљени прилог од око 28000 динара биће уплаћен на текући рачун породице, Војина Панића.

Права способност хуманости лежи у способности да се подигнеш изнад својих личних интереса и научиш да учиниш нешто добро за друге, без да тражиш нешто заузврат.

Са сигурношћу могу да кажем да су овако мали-ВЕЛИКИ људи научили суштину:

„Хуманост  нису дела великих људи само, она се налази у свима нама, а треба само пробудити ту искру љубави и пажње према другима“.

Предметни наставник: наставник хемије, Јелена Чолић