Нова гасна котларница за школу у Штулцу

Постојећа котларница на угаљ и дрва у Основној школи „Младост“ издвојено одељење у Штулцу биће ускоро замењена гасном захваљујући средствима Министарства за заштиту животне средине.

На Јавни конкурс Министарства за доделу средстава за суфинансирање пројекта набавке, замене, реконструкције и санације котларница за грејање у оквиру објеката који су у надлежности јединица локалне самоуправе, који је расписан у јануару ове године, пристигло је 46 пријава са територије целе Србије.  Општина Врњачка Бања пријавила се са три пројекта – за замену котларница на чврсто гориво гасним котларницама у основним школама „Попински борци“ одељење Пискавац, „Бане Миленковић“ Ново Село и „Младост“ одељење Штулац.

У издвојеном одељењу у Штулцу у постојећој котларници користимо угаљ и дрва. На задовољство нас у школи али и свих мештана Штулца, овај загађивач животне средине биће уклоњен пре почетка нове грејне сезоне. Велику захвалност дугујемо, као и небројано пута до сада, локалној самоуправи – председнику Бобану Ђуровићу и заменику Ивану Џатићу, али и Гордани Радичевић која је енергетски менаџер Општине Врњачка Бања, која је уподобила наше пројекте и проследила на конкурс Министарства, каже директор школе, Игор Дрманац и наглашава да је у издвојеном одељењу у Штулцу претходно одрађена замена столарије што је предуслов за добијање средстава преко конкурса.

Школску зграду у Штулцу користи и Предшколска установа „Радост“, а укупна грејна површина је 700 квадрата. Вредност пројекта је 5.165.690 динара. Након спровођења процеса јавне набавке од стране Општине Врњачка Бања биће одређен извођач радова, а рок за завршетак посла је септембар месец, односно пре почетка грејне сезоне.

(Текст преузет из Врњачких новина ауторке Весне Ђорђевић)