Продужени боравак

Рад у продуженом боравку је облик васпитно-образовног рада који се одвија после наставе и има своје педагошке, васпитне, образовне и социјалне вредности. Разликује се од рада у редовној настави, јер се међусобно преплићу и повезују рад, учење и игра. Продужени боравак представља продужетак наставе, прати и допуњава образовно-васпитан рад у редовној настави.

Временска организација продуженог боравка је прецизно испланирана и организована и можемо је поделити у три сегмента:

- Самосталан рад ученика (израда домаћих задатака уз помоћ учитеља, утврђивање и проширивање обрађеног градива)

- Слободно време (дружење са другарима, друштвене игре, игре у школском дворишту, боравак на свежем ваздуху )

- Слободне активности (говор и изражавање, ликовне активности, музичке активности, драмске активности, спортско-рекреативне активности)

У нашој школи продужени боравак се одвија у поподневној смени од 11:30 до 16:30 часова. За ученике који се определе за продужени боравак обезбеђен је посебно уређен простор на спрату школе. Простор је опремљен едукативним играчкама, дидактичким материјалом, телевизором, мини линијом, DVD-ом, рачунаром, играчкама. Пространо школско двориште омогућава да деца слободно време проведу у игри на свежем ваздуху. У склопу продуженог боравка налази се и лепо опремљена чајна кухиња где ученици ручају. Припрема оброка се врши у ПУ "Радост" из Врњачке Бање. Родитељи за боравак деце у продуженом боравку плаћају једино ручак, који је обавезан за све ученике који одређеног дана време проводе у боравку.

У продуженом боравку ради Андријана Богојевић, проф. разредне наставе.

1. до 4. разред

Смена А Смена Б