Припремни предшколски програм

Припремни предшколски програм (ППП) је васпитна група Предшкоске установе "Радост" из  Врњачке Бање која своју делатност обавља у објекту ОШ "Младост" у Врњцима. Ова група је отворена 1984. године, и ради без прекида 36 година.

ППП похађају деца из села Врњци, Руђинци, Штулац, а последњих година из Угљарева и Врњачке Бање.  То што нам Предшколско добија нове полазнике је захваљујући рејтингу који има наша школа. Руководство школе даје максимум у обезбеђивању услова и осавремењивању наставе у школи.

Реализација ППП обавља се у посебној просторији школе, на истом спрату са ученицима од 1. до 4. разреда. Услови су изузетно добри, простор прилагођен потребама деце, подстиче целовит дечји развој.

Законом о предшколском васпитању и образовању ППП је обавезан и бесплатан и то за децу од 5,5 до 6,5 година, и услов је за упис у основну школу. Намењен је како деци која су похађала вртић, али и деци из сеоских средина која нису похађала вртић из различитих разлога, као и деци са сметњама у развоју која су први пут укључена у институционално-ванпородично васпитање.

ППП остварује васпитно образовни рад по моделу "А" који обухвата све аспекте развоја деце: социо-емоционални развој, сазнајни развој, физички и телесни развој, когнитивни, као и развој комуникације и стваралаштва.

Играма и активностима помажемо развоју деце, упознавању њихових моћи, упознавању других и света око себе.

Деци овог узраста васпитачи дају подршку у њиховом развоју, социо-емоционалној спремности за велику животну промену, да се усклади с вршњацима и новим одраслим ауторитета, и отворено и заинтересовано уђе свет писмености и целоживотног стицања знања, вештина, креативности и логичког мишљења.

У том смислу Васпитачи имају значајну улогу у припреми деце за полазак у школу.

Биографија васпитача

Љиљана Петровић,  рођена 13.11.1957. у Врању. Завршила је Педагошку академију за васпитаче у Врању, а касније Факултет за васпитаче у Ужицу.  Удата је, мајка троје деце и бака двоје унучади. Ради као васпитач у Предшколској установи "Радост" 34 године и то у ППП у Врњцима. Све време ради са предшколцима и има веома драгоцено искуство у квалитетном припремању деце за полазак у школу.