Порука за родитеље

Поштовани родитељи,

Родитељи и школа, заједно васпитавају и образују ученика који не мора да буде одличан ђак, али може постати одличан човек. Стога, сматрамо Вас блиским сарадницима,  јер заједно учимо децу децу да поштују своје другове, наставнике и остале запослене у школи.

Ваша сарадња нам је драгоцена, јер ћемо заједно постићи да Ваша и наша деца постану добри и успешни људи, а школа пријатно место на које ће са радошћу доћи.

"Деца су нам послана као капи кише, које долазе из душе, као богатство, обећање које се увек може испунити. Наша је дужност да се побринемо да се стварно испуни. Немојте мислити да је дете слабић. Дете је оно што ће изградити личност човека".

Марија Монтесори

Кодекс понашања родитеља: Поштујте Кућни ред школе - деца следе ваш пример

- Уколико своје дете доводите и одводите из школе, допратите га само до улаза за ученике уместо да га пратите до учионице, јер тиме ометате рад и ред других ученика и запослених; Ако га чекате након наставе, будите стрпљиви и чекајте га испред улаза за ученике.

- Поштујте договор са одељењским старешином о међусобној комуникацији.

- Редовно се информишите о учењу и понашању вашег детета.

- Поштујте своје и време других.  Поштовање термина за пријем родитеља  или  пријавите свој долазак.

- Редовно присуствујте родитељским састанцима.

- Благовремено информишите одељењског старешина о свим битним чињеницама везаним за ваше дете. У року од 48 сати обавестите одељенског старешина о разлозима одсуства свог детета из школе;

- Подстичите своје дете да буду одговорни, да поштују себе и друге, своје и друге ствари.

- Информације о успеху и понашању детета добијете у континуитету. Мај месец није тренутак за било какве почетке.

- Поштујте редослед обраћања (ако вам је потребна интервенција) и то следеће: прво обратите се одељенском старешини, предметном наставнику, затим педагогу или психологу школе и на крају директору.

- Школа је место за сарадњу и договор. Нема места неприкладном понашању, изазивањем сукоба са ученицима, другим родитељима и радницима школе. Уколико се то, нажалост, догоди, родитељ ће бити удаљен из школског простора.

Порука за родитеље

Драги родитељи,

- Покушајте да усмерите децу на активности које их стимулишу.

- Контролишите садржај који пружа ТВ, интернет и игрице.

- Одговорите на дечија питања, ма колико то било заморно.

- Охрабрењем, помажете свом детету да извуче максимум из себе.

- Пружајте својој деци добар лични пример.

- Одслушкујте своје дете, не потцењујте његове способности, негујте љубав према можданој "гимнастици".

- Не заборавите да интелигенција и знање нису сами себи циљ, нити такмичарски спорт, већ средство да се живот проживи што смисленије и испуњеније.

Срдачно,

Колектив и управа школе